Ne Yaparız

Requirement and guidance for submitting papers

Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarlarına  Türkiye genelindeki devlet ve vakıf üniversiteleri, eğitim ve kariyer danışmanları, tercih uzmanları, eğitim yayıncıları, yurtdışı eğitim danışmanlıkları, KKTC ve yurtdışı üniversiteleri katılım göstermektedir. Fuar süresince meslek profesyonelleri, kariyer danışmanları ve akademisyenler tarafından Lise Son Sınıf Öğrencilerine yönelik meslek ve bölüm tanıtımı içerikli atölye çalışmaları yapılmaktadır.  Ayrıca yine eğitim danışmanları ve tercih uzmanları tarafından Etkili Ders Çalışma Teknikleri, Sınav Kaygısı ve Motivasyon, YKS ‘ye Hazırlık ve Kariyer Planlama seminerleri verilmektedir.

Artı Tercih Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarları ve Etkinlikleri  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilmektedir.  

Organizasyonların amacı, Lise Son Sınıf Öğrencilerine Üniversite- Meslek – Bölüm seçimlerinde yardımcı olmak, kariyerlerini planlamada yeni fikirler vermek, meslekler ve üniversitelerdeki bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, Türkiye genelindeki devlet ve vakıf üniversitelerini tanıtmak, yurtdışında eğitim imkanlarıyla ilgili bilgi vermek ve YKS hazırlık sürecinde motivasyonlarına destek olmaktır.